Skrót raportu z warsztatu z zakresu doradztwa zawodowego oraz z warsztatu umiejętności poszukiwania pracy i autoprezentacji

Miejsce: Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Wysockiego w Warce

Data: 29.02 i 01.03.2012r.

Klasa: II A

Ilość uczniów: 12 i 12

 

Odnośnie najważniejszej wiedzy i umiejętności zdobytych na warsztacie głosy w grupie się bardzo podzieliły. Praktycznie każda osoba zupełnie inna wiedzę uznała za ważną dla siebie. Dla kilku osób ważna okazała się wiedza na temat studiów (organizacja czasu na studiach), oraz że same studia nie są ważne, a praca, o której już teraz warto myśleć. Inne osoby za ważne uznały informacje, ze praca nie musi być obowiązkiem, ale tez samorealizacja, ze poprzez pracę można realizować marzenia. Były tez osoby, które doceniły przygotowanie się do rozmów kwalifikacyjnych, cieszą się, że dowiedzieli się jak taka rozmowa przebiega oraz poznali metody szukania pracy.

Przykłady uzasadnień („cytaty”)

Dzięki tym warsztatom dowiedziałem się wiele: jak szukać pracy, jak się przygotować do tego, Było wiele informacji dla osób niezainteresowanych tematem, nabyłam doświadczenia, poszerzyłam wiedzę, Jestem już lepiej zorientowana co do mojej przyszłości i bardziej pewna siebie, bardziej zastanawiam się teraz nad moją przyszłością.


Osoba prowadząca: Joanna Ogrodowska

      

   Strona projektu jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej        
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego